Chodzi o przemyt kokainy! Była gwiazda pierwszej ligi aresztowana podczas nalotu

Bruksela (Belgia) - Z centrum uwagi na celownik śledczych! Radja Nainggolan (36) grał niegdyś dla najlepszych europejskich klubów i był jedną z najważniejszych postaci belgijskiego "złotego pokolenia". Ale olśniewająca fasada utalentowanego piłkarza rozpada się, a zawodowy piłkarz stoi teraz w obliczu poważnych zarzutów.

Aresztowany za handel narkotykami: Belgijski zawodowy piłkarz Radja Nainggolan (36).
Aresztowany za handel narkotykami: Belgijski zawodowy piłkarz Radja Nainggolan (36).  © JAMES ARTHUR GEKIERE/BELGA/AFP

Według kilku doniesień medialnych, 36-latek został aresztowany w ramach nalotu na dużą skalę. Aresztowanie nastąpiło w związku z podejrzeniem o przemyt narkotyków.

Według dziennika De Standaard, w całym kraju przeprowadzono przeszukania domów w związku z przemytem kokainy z Ameryki Południowej, w tym w siedzibie 30-krotnego mistrza świata.

"W kontekście sprawy wydziału ds. przestępczości zorganizowanej brukselskiej prokuratury, która została powierzona brukselskiemu sędziemu śledczemu, policja kryminalna przeprowadziła 30 przeszukań w poniedziałek rano", wyjaśniła prokuratura po operacji przeszukania w poniedziałek rano, nie podając jednak nazwiska aresztowanego profesjonalisty.

"Ponieważ przesłuchania są obecnie w toku i zgodnie z zasadą domniemania niewinności, dalsze komentarze nie będą w tej chwili udzielane", nie podano żadnych dalszych szczegółów w toku wszczętych dochodzeń.

Nainggolan spędził lata grając we włoskiej Serie A i był związany kontraktem między innymi z AS Roma i aktualnymi mistrzami Interem Mediolan. Wyjechał do Indonezji w 2023 roku, grając przez rok dla Bhayangkara Presisi Indonesia FC - ale odszedł latem 2024 roku i w międzyczasie pozostawał bez klubu.

W zeszłym tygodniu dołączył do KSC Lokeren-Temse i od tego czasu występuje na boisku lokalnego klubu drugiej ligi.

Przemyt kokainy w Belgii nie do powstrzymania

Władze Belgii rozprawiają się z transgraniczną, zorganizowaną przestępczością narkotykową. Mimo pojedynczych sukcesów w walce z nielegalnym handlem, kwitnącego biznesu nie da się powstrzymać.

Około 40% kokainy trafia do Europy tylko przez port w belgijskiej Antwerpii. W ubiegłym roku celnicy skonfiskowali około 116 ton tego narkotyku.